LIS@NET

MIre se vini ne Forumin LIS@NET
 
ForumPortalliGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 PROLONGOHEN NDESHJET E PARAPARA PĖR NĖ GJERMANI

Shko poshtė 
AutoriMesazh
lisanetNumri i postimeve : 7
Registration date : 31/03/2007

PROLONGOHEN NDESHJET E PARAPARA PĖR NĖ GJERMANI Empty
MesazhTitulli: PROLONGOHEN NDESHJET E PARAPARA PĖR NĖ GJERMANI   PROLONGOHEN NDESHJET E PARAPARA PĖR NĖ GJERMANI Icon_minitimeTue Jul 24, 2007 4:16 pm

Siē e dini, Pėrfaqėsuesja e Kosovės nė futboll ėshtė dashur qė brenda periudhės prej 20 Korrikut e deri mė 06 Gusht t’i zhvillojė dy ose tri ndeshje me ekipet: Carl Zeiss Jena, Roth-Weiss Erfurt dhe Erzgebierge Aue. Pėrkundėr vėshtirėsive materiale dhe tė tjera, FFK-ja arriti qė tė gjejė zgjidhje pėr mbulimin e akomodimit dhe shpenzimeve tjera duke kontaktuar me sponzorė dhe donatorė tė ndryshėm.
Sponzor kryesor ishte i gatshėm tė jetė PTK-ja dhe disa tė tjerė.Seleksionuesi Edmond Rugova bėri pėrpjekje dyjavore pėr grumbullimin e futbollistėve pėr ndeshjet nė fjalė duke mos e harruar faktin se shumica e tyre ishin nė pushime, ndėrsa lojtarėt qė luajnė jashtė Kosovės kishin probleme me ekipet e tyre tė cilat nuk ishin tė gatshme qė t’i lėshojnė lojtarėt Kosovarė pėr kėto ndeshje miqėsore duke aluduar se kishin ndeshje tė rėndėsishme si psh. KF Elbasani, KF Teuta etj.
Nga lista e parė pėr kėto arsye, dėshtuan tė vijnė: Fisnik Papuqi, Ilir Nallbani, Enver Jashari, Burim Hashani si dhe nė pikėpyetje ishin Besnik Hasi dhe Kristian Nushi (obligimet me Klubet e reja).
Brenda njė jave, nė pamundėsi tė grumbullojė ekipin komplet qė luajti kundėr Arabisė Saudite bėri shumė herė ndryshime thelbėsore tė Pėrfaqėsueses sė Kosovės, tė cilat humbėn strukturėn e paraparė pėr pėrballje me ekipet e forta Gjermane.
Ndėrsa, sot kur ishte afati i fundit pėr dorėzimin e dokumentacionit pėr viza dhe kur tė gjithė lojtarėt ishin tė njohtuar me kohė, nė momentin e fundit dėshtuan edhe katėr futbollistė: Shpėtim Idrizi, Fisnik Gashi, Genc Hyseni si dhe Uliks Emra i cili ishte i vetmi me arėsye dhe i paralajmėruar.
Krejt kjo ndryshoi tėrėsisht strukturėn e Pėrfaqėsueses sė Kosovės, dhe ėshtė e pamundshme tė ristrukturohet njė ekip i denjė pėr kėtė sfidė brenda njė periudhe kaq tė shkurtėr kohore.
Prandaj, me shumė keqardhje ky udhėtim i paraparė shtyhet pėr njė kohė tė mėvonshme, kur tė gjithė futbollistėt do tė ishin komplet dhe tė pėrgatitur pėr ndeshjet e caktuara mė parė.
Pėr terminin e ri tė ndeshjeve do tė merremi vesh me Federatėn e Futbollit tė Thuringenit dhe me Vėllezėrit Shoshi si organizatorė kryesorė , tė cilėt edhe njė herė i falėnderojmė shumė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
PROLONGOHEN NDESHJET E PARAPARA PĖR NĖ GJERMANI
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LIS@NET :: Sporti dhe sportdashėsit-
Kėrce tek: