LIS@NET

MIre se vini ne Forumin LIS@NET
 
ForumPortalliGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Almeria mposht Realin dhe shton shpresat e Barcelonės

Shko poshtė 
AutoriMesazh
admirNumri i postimeve : 5
Age : 27
Registration date : 02/02/2008

Almeria mposht Realin dhe shton shpresat e Barcelonės Empty
MesazhTitulli: Almeria mposht Realin dhe shton shpresat e Barcelonės   Almeria mposht Realin dhe shton shpresat e Barcelonės Icon_minitimeSat Feb 02, 2008 11:52 pm

Almeria ka shkaktuar befasinė mė tė madhe nė ligėn spanjolle, duke mposhtur me rezultat 2-0 kampionin e sezonit tė kaluar, Real Madridin, dhe duke rritur kėshtu edhe shpresat e Barcelonės pėr t’iu afruar mė shumė nė pikė liderit tė La Ligės.
Vendasit kaluan nė epėrsi qė nė minutėn e 16-tė pėrmes golit tė Juanitos, ndėrsa shtuan avantazhin dhe vulosėn rezultatin me golin e dytė tė shėnuar dy minuta pas fillimit tė pjesės sė dytė nga Negredo pėrmes penaltisė (47’).

“Almeria ka treguar se ėshtė ekip i mirė dhe se nėse nuk shėnoni gjithmonė ėshtė vėshtirė”, ka thėnė trajneri i Realit, Bernd Schuster, pas ndeshjes. Reali pati shansin tė krijojė 12 pikė diferencė nėse fitonte, por tash rrezikon ta ngushtojė diferencėn nė 6 pikė, nėse Barcelona mposht Osasunan tė dielėn nė mbrėmje.

Pėr Almerian, klub i cili ėshtė formuar nė vitin 1989 dhe i cili sapo ėshtė promovuar nė La Liga, ky ėshtė suksesi mė i madh nė histori, derisa fitorja e sotme ėshtė e katėrta nė varg.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Almeria mposht Realin dhe shton shpresat e Barcelonės
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LIS@NET :: Sporti dhe sportdashėsit-
Kėrce tek: