LIS@NET

MIre se vini ne Forumin LIS@NET
 
ForumPortalliGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Thenie Filozofike

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 44
Registration date : 16/03/2007

Thenie Filozofike Empty
MesazhTitulli: Thenie Filozofike   Thenie Filozofike Icon_minitimeSat Aug 15, 2009 5:36 pm

Thenie te famshme nga JIM MARRISON

Per Jeten Dhe Veten

1.Kam lindur qare kure te gjith qeshnin ,do vdes duke qeshur kure te gjith do qajne!
2.Bej qe jeta jote te jet nje enderr por mos lejo qe endrra te behet jeta jote!
3.Jeta me dhuroj 3 zgjidhje:seks,drog,dhe vdekje.Une zgjodha 2 te parat: e treta me zgjodhi mua.
4.Dielli qe perendon te prek ne shpirt vetem per te kutuar qe te vodhi dhe nje dite
5.mos jeto me friken e vdekjes por vdis me gezimin se ke jetuar.
6. Me mire te humbasesh nje cast te jeses se sa jeten me nje cast.
7. Ne nuk jemi ata qe jemi por vetem ajo qe te tjeret shofin tek ne.
8. Derisa ngjyra e lekures do te jete me e rendesishme se sa ngjyra e syve,do te ket luftra.
9. Me mire nje fund i deshperuar se sa nje deshperim pa fund.
10.Te lindesh dhe pastaj te vdesesh.Ky eshte absurditeti jetes.

Per vdekjen,Trishtimin Dhe Hidherimet e Dashurise........

11.prap cdo loje egziston ideali i vdekjes

12.Te gjith kerkojen nje mik,por asnjeri nuk provon te behet i till

13.Po u zgjove ne mengjes e nuk e pe djellin ose djelli je ti,ose ke vdekur

14. Perse nuk na lejohet te dashurojem...Xvjec kure mund te vdesim ne cdo moshe?!

15.Nuk ju kerkova une te me lindni,ndaj me lini te jetoj

16. Dikush pret shiun per te mos qare vetem

17.Buzeqesh gjithnje edhe pse buzeqeshja jote eshte e trishtuar,sespse me i trishtuar se nje buzeqeshje eshte nje trishtim qe nuk buzeqesh kurre

18.Jeta eshte vec nje enderr ne rrugen e vdekjes

19. Uroj qe kur te vdes te shkoj ne parajse,sepse ferrin e jetova ketu

20. Dashuria eshte gezimi i qenies 2,tmerri qe mbeshtet 1,frika qe mbeshtet 3

21. nese juve ju mungon dikush ne bote,per mua jeni ju qe i mungoni botes._YLL!

22. Nje genjeshter ne momentin e duhur eshte 100 here me e mire se sa 1 e vertet ne momentin e gabuar.

23.Nuk me vjen inat qe me genjen,pore me vjen inat perse mendoni qe besoj ne ju

24.e verteta eshte nje mashtrim pa te cilin nuk do kishte mundur te jetonte nje lloj i gjallesave tecaktuara

25."dashuria e papjekur thote:Te dua sepse me nevoitesh
dashuria e 'pjekur' thote"Me nevoitesh sepse te dua

26.Behuni i sakt si ora,pore mos u beni si ajo qe t'ju kurdis dikush

27.Koha eshte e vetmja ene qe kure e boshatisim,peshon me rende

28.Sa e sa here,aresyeja e ka gabim...!

29.Bindja eshte ndergjegja e aresyes

30.Aresyeja nuk mund te kaloj mbi kurriz,poqese nuk i perkulesh

31.zemra e njeriut ka kufi ne dashuri ,po jo ne urrejtje

32.Njeriu eshte i madh vetem kure meson se vertet eshte shum i vogel

33.ka shum menyra qe njeriu te pasurohet dhe keto jan kryesisht te genjyerat

34.Askush nuk mund te behet me i lrget,se njeriu qe nuk do me

35. Jeta eshte kredija,vdekja eshte kamata

36.Dhurata me e mire qe babaj ti dhuroj femijes eshte te doj dhe te respektoj nenen e tyre

37. Mos qaj!!!Sepse ne bot egziston gjithnje nje person qe jeton per buzeqeshjen tende .- Shume e vertet dhe per mua ne fakt e di qe kam nje personalitet te tille
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://lisanet.1talk.net
 
Thenie Filozofike
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LIS@NET :: Filozofi-Psikologji-Sociologji-
Kėrce tek: