LIS@NET

MIre se vini ne Forumin LIS@NET
 
ForumPortalliGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Trupi adhurim

Shko poshtė 
AutoriMesazh
lisanetNumri i postimeve : 7
Registration date : 31/03/2007

Trupi adhurim Empty
MesazhTitulli: Trupi adhurim   Trupi adhurim Icon_minitimeThu Mar 04, 2010 1:12 pm

Trupi adhurim ėshtė ēdo praktikė e fizikisht reverencing njė pjesė e trupit tė njė personi tjetėr, dhe ėshtė bėrė zakonisht si njė akt i nėnshtruar nė kontekstin e BDSM. Llojet tipike e trupit adhurimit janė adhurim muskujve, adhurim kėmbė, adhurim vagina, adhurim penisin (ose Robėri Oral), Dhe adhurim ass. Adhurim Trupi ėshtė popullor nė mesin e njerėzve tė tė gjitha orientimet seksuale dhe gjinia identitetin.
Zakonisht shoqėrohet me sexhde, Ri-zbatimin e njė ndjenjė e inferioritetit, njė "nėn"Pėrgjithėsisht Licks, puthje dhe sucks e tyre dominante's pjesė e trupit, dhe nuk lejohet qė tė prek nė njė mėnyrė mė konvencionale. Aspekt poshtėrim erotik ėshtė vlerėsuar ndoshta duke pasur parasysh nga fraza e zakonshme "kiss ass time."
Adhurimit tė njė trupi mund tė bėhet sepse robit ėshtė nė frikė e pjesa trupit dhe dėshiron tė vlerėsojė se bukuri. Edhe pse inkurajim mund tė ofrohen, gojarisht apo me fuqishėm, Adhurim trupi ėshtė marrė nė mėnyrė tipike mė shumė ose mė pak nė mėnyrė pasive, i ftoftė adhurohet partisė. Face ulur dhe penguar forma e adhurimit organi qė ndryshojnė kryesisht pėr shkak tė qasjes sė tyre agresive.
Adhurim Trupi ėshtė njė temė e pėrbashkėt nė punėn e artistit fetish Japanese Namio Harukawa.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Trupi adhurim
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LIS@NET :: Dashuria-
Kėrce tek: