LIS@NET

MIre se vini ne Forumin LIS@NET
 
ForumPortalliGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Monologues Vagina ngre ndėrgjegjėsimin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 44
Registration date : 16/03/2007

Monologues Vagina ngre ndėrgjegjėsimin Empty
MesazhTitulli: Monologues Vagina ngre ndėrgjegjėsimin   Monologues Vagina ngre ndėrgjegjėsimin Icon_minitimeThu Mar 04, 2010 1:26 pm

"Fjala vaginė tingėllon si njė infeksion nė fillim, ndoshta njė instrument mjekėsor." Mund dore mua se vaginė atje? "

Pėr anėtarėt e publikut, kjo ishte vetėm njė "njohuri vaginės shumė" dėgjuar gjatė "Monologues Vagina." Prodhimit, tė organizuar nga Qendra e Grave, ishte kryer nga anėtarėt e komunitetit tė Lehigh e premtja, e shtuna dhe e diela nė Packard Auditorium. Tregojnė pėrfshinte anėtarė tė ndryshme tė hedhura pėr ēdo shfaqje.

"Monologues Vagina" ėshtė njė dramė nga Eve Ensler qė tregon shumėllojshmėrinė e pėrgjigjeve nė intervista tė grave dha rreth vaginas. Mund tė tregojnė pėr vaginas shaka, por nuk janė ēėshtje mė serioze drejtuar si. Tre organizatat bamirėse tė pėrfitojnė nga shfaqjet kėtė vit: Gratė dhe Vajzat e Republikės Demokratike tė Kongos, pikė kthese tė Luginės Lehigh, dhe Break Qendra e Grave Heshtje.

Per me shume LEXO
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://lisanet.1talk.net
 
Monologues Vagina ngre ndėrgjegjėsimin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LIS@NET :: Dashuria-
Kėrce tek: